Aktualności

ArteTUS”

warsztaty umiejętności społecznych

z elementami arteterapii

dla dzieci i młodzieży od 7 do 14 lat

październik 2023


Serdecznie zapraszamy na warsztaty umiejętności społecznych z elementami arteterapii ArteTUS. 

Nie od dziś wiadomo, że dzieci uczą się ręką, sercem i głową. Potrzebują kontaktu z Wioletta Wójcicka 1innymi, aby móc zaspokoić swoje potrzeby bliskość, bycia z kimś, bycia częścią społeczności. Budując dobrą relacje z innymi rozwijają swoją pozytywną samoocenę, samodzielność, uczucie przyjaźni i umiejętność współpracy. Potrzebują doświadczać świata wszystkimi zmysłami. Temu doświadczaniu powinny towarzyszyć emocje – im bardziej przyjemne, tym łatwiej i szybciej się uczą. A najłatwiej osiągają to poprzez zabawę i kontakt z innymi osobami. Własne działania i przeżycia uczą je samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków ze swoich decyzji. Umiejętność współpracy w grupie rówieśniczej pozwala na natychmiastowe zastosowanie w praktyce zdobytej wiedzy, co pozwala na jej utrwalenie. Zapraszamy na warsztaty, gdzie dzieci i młodzież w atmosferze zabawy i twórczości będą mogły wzmacniać umiejętności społeczne.

Dla kogo:

Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży, które chcą rozwijać i doskonalić umiejętność efektywnego nawiązywania relacji z rówieśnikami, lepiej się z nimi dogadywać, rozwijać zdolność współpracy, rozwiązywania konfliktów, stawiania granic, wzmacniać odporność na stres, wewnętrzną motywację, wzmocnić swoją samoocenę i poczucie własnej wartości. Będzie to czas zarówno zabawy, jak i pracy nad rozwojem kompetencji społecznych.

Grupa wiekowa:

Warsztaty będą odbywać się w 3 grupach wiekowych:

 • 7- 8 lat (I grupa)

 • 9 – 11 lat (II grupa)

 • 12 – 14 lat (III grupa)

Częstotliwość i długość trwania spotkań:

 • Warsztat odbywać się będzie w małych grupach, raz w tygodniu, w soboty.

 • Zajęcia obejmują 12 spotkań warsztatowych dla dzieci i 2 spotkania dla rodziców.

 • Konsultacja wstępna z rodzicem/rodzicami i dzieckiem (ustalane indywidualnie) ma na celu zebranie informacji o dziecku, jego trudnościach i funkcjonowaniu, a także zapoznanie dziecka z miejscem i prowadzącym.

 • Konsultacja końcowa z rodzicem/rodzicami, ma na celu podsumowanie pracy dziecka na zajęciach.

Termin warsztatów:

 • Planowane rozpoczęcie warsztatów – październik 2023 (soboty rano ).

 • Warunkiem rozpoczęcia warsztatów jest zebranie min. 5 uczestników.

Miejsce warsztatów:

 • Gabinet Psychoterapii Natalia Prostak-Sobolewska,

 • ul. Grunwaldzka 34A, 43-600 Jaworzno (Centrum, budynek koło Sądu Rejonowego w Jaworznie, 1 piętro)

Koszt warsztatów:

 • Konsultacja z rodzicem i dzieckiem przed rozpoczęciem warsztatów – 60 min – koszt 100zł, płatne gotówką na spotkaniu lub przelewem dzień przed spotkaniem;

 • Konsultacja z rodzicem po warsztatach – 60 min – koszt 130 zł, płatne gotówką na spotkaniu lub przelewem dzień przed spotkaniem;

 • Cena za jedno spotkanie warsztatowe dla dzieci – 60 min – 80 zł, płatne przelewem najpóźniej dzień przed warsztatem (W tytule imię i nazwisko, tytuł warsztatów)

Prowadząca warsztat: mgr Wioletta Wójcicka – pedagog, arteterapeuta, socjoterapeuta

Informacje dodatkowe:

 • Na zajęciach obowiązuje wygodny strój i jeśli będzie taka konieczność buty na zmianę. Prosimy o punktualne przywożenie i odbieranie dziecka z zajęć.

 • W przypadku nieobecności dziecka na zajęciach, opłata za spotkanie nie będzie zwracana.

 • Ważne jest, aby dziecko uczestniczyło we wszystkich spotkaniach, bowiem regularna obecność pozwala na zintegrowanie się dziecka z grupą, systematyczne ćwiczenie nowych umiejętności w poczuciu bezpieczeństwa i stabilizacji, większe szanse na wypracowanie zamierzonych efektów pracy i trwalszych skutków.

 • W sytuacjach nagłych prosimy o informowanie o przewidywanej nieobecności.

 

Zapisy i informacje szczegółowe – 572 940 380

 


Zespół Gabinetu Psychoterapii ponownie się powiększa


Z wielką przyjemnością informujemy, iż od października 2023 do naszego zespołu dołączy nowafoto2 specjalistka – p. Agata Wieja-Nicgorska – Pedagog, Neurologopeda, Mediator rodzinny, Specjalista w zakresie psychokorekcji zaburzeń zachowania, Certyfikowany terapeuta ręki, Certyfikowany trener umiejętności społecznych (TUS). Pani Agata dzięki szerokiemu zakresowi swoich kompetencji, pozwoli skorzystać z pomocy większej grupie pacjentów i tym samym uzupełni działania Gabinetu. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi specjalistami (zespół) i skorzystania z ich usług (komu pomagamy).

Zapisz się już dziś: tel. 725 – 279 – 595

 


„ARTETERAPIA – DROGĄ DO POZNANIA SIEBIE”

Warsztaty rozwojowe dla kobiet – 31.07.23-3.08.23 


Zapraszamy na czterodniowe arteterapeutyczne warsztaty rozwojowe dla kobiet, podczas których wykorzystując techniki arteterapeutyczne, uczestniczki będą mogły lepiej poznać siebie i nauczyć się bardziej o siebie dbać.

Wioletta Wójcicka 3Wioletta Wójcicka- Pedagog, Arteterapeutka, Socjoterapeutka, Kobieta: „Spotykając się różnymi kobietami w życiu prywatnym, w pracy, na ulicy, na spacerze, w bibliotece, słuchając ich historii, powstał pomysł stworzenia warsztatów rozwojowych dla nich. Kobiety często żyją w biegu, nadmiarze obowiązków, skupieniu na innych, zapominają o sobie, o tym, jak bardzo są wyjątkowe. Na warsztatach będą mogły się spotkać, rozmawiać o sobie, poznawać siebie, swoje emocje, potrzeby, wyznaczać cele i wyrażać się twórczo. Kobiety są wyjątkowe i wiem, że jeśli w to uwierzą, to ich życie nabierze innego wymiaru. Chciałabym, aby były szczęśliwe i zadowolone, aby spełniały swoje marzenia, aby zaprzyjaźniły się ze sobą. Każda z nas ma prawo żyć pełnią życia, bez napięcia, lęku, stresu. Chcę, aby każda z nas potrafiła raz na jakiś czas uczynić siebie najważniejszą sprawą.”

Warsztaty są dla Ciebie jeśli:

 • w pośpiechu życia codziennego zapominasz o sobie, koncentrując się na potrzebach otoczenia;
 • czasem gnębi Cię nadmierne poczucie odpowiedzialności;
 • pragniesz poznać siebie i rozwijać się w kręgu kobiecej twórczości, w atmosferze akceptacji, bez oceniania, gdzie nie są potrzebne szczególne zdolności i każda może zrobić coś dla siebie, delektując się procesem tworzenia – zapraszamy!!!

Warsztaty są dla wszystkich kobiet bez względu na wiek, zawód i bagaż doświadczeń. Dla Ciebie, dla Twojej córki i wnuczki;)

Plakat warsztaty dla kobietPodczas czterech dni warsztatów:

 • poznasz i lepiej zrozumiesz siebie, swoje emocje i potrzeby, uruchomisz własną inteligencję emocjonalną, wzmocnisz wiarę w siebie i poczucie własnej wartości;
 • uruchomisz asertywność, poznasz swoje granice, wybierzesz kierunek zmiany;
 • odprężysz się podczas tworzenia poznając ciekawe techniki, które będziesz mogła wykorzystać w życiu codziennym.

 

TEMATYKA WARSZTATÓW:

I DZIEŃ: Temat: „MÓJ CZAS – JA TU I TERAZ”

Cytat: Zanim zrobisz coś, musisz stać się „kimś”. J. W. Goethe

W trakcie pierwszych zajęć będziemy pracować nad integracją uczestniczek, wzajemnym poznaniem siebie, budowaniem poczucia bezpieczeństwa na zajęciach, aktywizacją i otwarciem się na innych, kształtowaniem poczucia odpowiedzialności za rezultaty pracy grupowej, a także skupimy się na rozwijaniu kreatywności i poszerzenie percepcji zmysłowej.

II DZIEŃ: Temat: „BYĆ KOBIETĄ – KIM JESTEM”

Cytat: Nic nie jest tak podniecające jak momenty, w których odkrywasz jakąś prawdę o sobie
i o wszechświecie,
która dodaje do twoich puzzli jeszcze jeden kawałek. S. Jeffers

Na drugich zajęciach przyjrzymy się sobie, jak postrzegamy siebie, jak chcemy przedstawić siebie innym, jak odbierają nas inni, czy przedstawione „ja” zgadza się z własnymi wyobrażeniami o sobie, spróbujemy przedstawiać siebie językiem plastycznym. Będziemy pracować nad wzmocnieniem wiary w siebie i poczucia własnej wartości oraz rozwijać własną kreatywność.

III DZIEŃ: Temat: „JA I INNI”

Cytat: W życiu nie ma rzeczy, których można żałować. Są tylko doświadczenia, na których można się uczyć. J. Aniston

Na trzecim spotkaniu pogłębimy obraz siebie i innych, przełożymy na język plastyczny pojęcia, które określają naszą osobowość. Będziemy pracować nad zwiększaniem otwartości wobec innych oraz stworzeniem swojego wewnętrznego miejsca.

IV DZIEŃ: Temat: „DOKĄD ZMIERZAM”

Cytat: Najszybszą drogą do sukcesu jest dokonanie wyboru – zdecydować się na świat widziany przez świadomość sukcesu. C. Kwiatkowski

Na ostatnim spotkaniu skupimy się nad uświadomieniem sobie jaką drogę w życiu przebyłyśmy, w którym momencie jesteśmy teraz i dokąd zmierzamy.

 

METODY PRACY:

Na warsztacie będziemy pracować metodą arteterapii z elementami wizualizacji [więcej o arteterapii znajdziesz tu]

TERMIN WARSZTATÓW:

31.07-3.08.2023 (poniedziałek – czwartek) w godzinach: 17:00-19:00 (2h).
Warunkiem rozpoczęcia warsztatów jest zebranie 5 uczestników.

MIEJSCE WARSZTATÓW:

Gabinet Psychoterapii Natalia Prostak-Sobolewska, ul. Grunwaldzka 34A, 43-600 Jaworzno (Centrum, budynek koło Sądu Rejonowego w Jaworznie, 1 piętro)

KOSZT WARSZTATÓW:

400 zł (cena zawiera wszystkie materiały) /UWAGA!!! Przy zapisie do 21.07.23 jest zniżka. Zamiast 400zł płacisz 370zł/. Po zapisaniu się na zajęcia u prowadzącej, płatność należy dokonać przelewem, przed rozpoczęciem zajęć, na nr konta: 82 1050 1302 1000 0092 0492 7777, a w tytule przelewu wpisać: Warsztaty rozwojowe dla kobiet sierpień 2023.

PROWADZĄCA WARSZTAT: mgr Wioletta Wójcicka – pedagog, arteterapeuta, socjoterapeuta

INFORMACJE DODATKOWE:

 • Na warsztatach obowiązuje wygodny strój i jeśli będzie taka konieczność buty na zmianę.

 • Prosimy o punktualne przybycie na warsztaty.

 • Ważne jest, aby uczestniczyć we wszystkich spotkaniach, bowiem regularna obecność pozwala na zintegrowanie się z grupą w poczuciu bezpieczeństwa.

 • W przypadku nieobecności na warsztatach, opłata za spotkanie nie będzie zwracana.

 • W sytuacjach nagłych prosimy o informowanie o nieobecności.

Zapisy i informacje szczegółowe: 572 940 380


Arteterapeutyczne Warsztaty Relaksacyjne dla dzieci

pn. „Wakacyjny czas na relaks”

– NOWA EDYCJA- LIPIEC 2023


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w nowej edycji zajęć relaksacyjnych dla dzieci pn. „Wakacyjny czas na relaks”. To świetna propozycja spędzenia wolnego czasu w wakacje dla Państwa dzieci.Plakat - wakacje warsztaty relaksacyjne

1) Grupa wiekowa:
Oferta skierowana jest do dwóch grup wiekowych: 7-9 lat i 10-13lat.

2) Dla kogo:
Warsztaty skierowane są do dzieci które chcą rozwijać swoje zdolności radzenia sobie ze stresem, a także u których obserwuje się: złe samopoczucie, obniżony nastrój, skłonność do odczuwania nadmiarowego smutku, złości, frustracji, samotności, lęku, braku poczucia bezpieczeństwa, niską samoocenę, brak wiary w siebie, szybką męczliwość, przebodźcowanie, trudności w skupieniu uwagi, brak motywacji do działania, zaburzenia snu (bezsenność, nadmierna senność, brak poczucia odpoczynku w trakcie snu), natłok myśli, wycofywanie się z kontaktów rówieśniczych, pogorszenie wyników w nauce, skłonność do konfliktów i agresji.

3) Częstotliwość i długość trwania spotkań:

 • Warsztat odbywać się będzie w małych grupach, raz w tygodniu, w soboty rano lub/i środy popołudniu.
 • Zajęcia obejmują 6 spotkań warsztatowych dla dzieci i 2 spotkania dla rodziców.
 • Konsultacja wstępna z rodzicem/rodzicami i dzieckiem (ustalane indywidualnie) ma na celu zebranie informacji o dziecku, jego trudnościach i funkcjonowaniu, a także zapoznanie dziecka z miejscem i prowadzącym.
 • Konsultacja końcowa z rodzicem/rodzicami, ma na celu podsumowanie pracy dziecka na zajęciach.

4) Termin warsztatów:

 • Planowane rozpoczęcie warsztatów – lipiec 2023 (soboty lub/i środy).
 • Zapisy od 17.05.23 pod nr telefonu: 572 940 380.
 • Warunkiem rozpoczęcia warsztatów jest zebranie min. 5 uczestników.

5) Miejsce warsztatów:

 • Gabinet Psychoterapii Natalia Prostak-Sobolewska,
 • ul. Grunwaldzka 34A, 43-600 Jaworzno (Centrum, budynek koło Sądu Rejonowego w Jaworznie, 1 piętro)

6) Koszt warsztatów:

 • Konsultacja z rodzicem i dzieckiem przed rozpoczęciem warsztatów – 60 min – koszt 100zł, płatne gotówką na spotkaniu lub przelewem dzień przed spotkaniem;
 • Konsultacja z rodzicem po warsztatach – 60 min – koszt 130 zł, płatne gotówką na spotkaniu lub przelewem dzień przed spotkaniem;
 • Cena za jedno spotkanie warsztatowe dla dzieci – 60 min – 70 zł, płatne przelewem najpóźniej dzień przed warsztatem (W tytule imię i nazwisko, tytuł warsztatów)

7) Prowadząca warsztat: mgr Wioletta Wójcicka – pedagog, arteterapeuta, socjoterapeuta

Zapisy i informacje szczegółowe: 572 940 380

(więcej informacji:Warsztaty relaksacyjne lipiec 2023 opis na stronę)

Arteterapeutyczne Warsztaty Relaksacyjne dla dzieci

pn. „Czas na relaks” – KWIECIEŃ 2023


Stres – Pandemia – Dzieci

Nadmiarowy, nieadekwatny lub długotrwały stres negatywnie wpływa na nasze samopoczucie i funkcjonowanie, ale także na nasze zdrowie. Utrzymujące się w efekcie w naszym ciele napięcie mięśniowe i psychiczne, sprzyja występowaniu wielu nieprzyjemnych objawów emocjonalnych, dolegliwości fizycznych, w tym objawów bólowych, spadku odporności fizycznej i psychicznej, pogorszenia jakości relacji i adaptacji do sytuacji. Ze stresem borykają się zarówno dorośli, jak i najmłodsi. Dzieci szczególnie są podatne na negatywne skutki stresu, z uwagi na dopiero tworzące się u nich strategie radzenia sobie ze stresem. Po okresie izolacji społecznej w czasie pandemii, zdalnym nauczaniu, powrocie do środowiska szkolnego, bezpośrednich kontaktów społecznych, często w połączeniu z trudnymi emocjami i doświadczeniami z tego okresu tj. niepewność, brak poczucia bezpieczeństwa, zmiana codziennej rzeczywistości, lęk przed zachorowaniem, przed pandemią i jej skutkami, lęk przed utratą bliskich, a w końcu choroba i śmierć bliskich dziecka z powodu COVID-19 lub osób z jego bezpośredniego otoczenia, zauważa się, iż poziom stresu i napięcia jest u nich często bardzo wysoki, przez co wiele z nich nie daje sobieplakat warsztaty relaksacyjne rady, nie wie jak sobie z nim radzić i ponosi skutki psychofizyczne. U dzieci obserwuje się m.in. złe samopoczucie, obniżony nastrój, skłonność do odczuwania nadmiarowego smutku, złości, frustracji, samotności, lęku, braku poczucia bezpieczeństwa, niską samoocenę, brak wiary w siebie, szybką męczliwość, przebodźcowanie, trudności w skupieniu uwagi, brak motywacji do działania, zaburzenia snu (bezsenność, nadmierna senność, brak poczucia odpoczynku w trakcie snu), natłok myśli, wycofywanie się z kontaktów rówieśniczych, pogorszenie wyników w nauce, skłonność do konfliktów i agresji, objawy depresyjne, myśli i tendencje samobójcze.
Dlatego też powstał pomysł na stworzenie warsztatów relaksacyjnych dla dzieci. Relaksacja jest bardzo ważnym, ale niestety niedocenionym i pomijanym obszarem w oddziaływaniach pedagogicznych. Relaksacja to proces mający na celu ogólne rozluźnienie ciała i umysłu oraz uwolnienie go od napięć psychofizycznych.

ARTETERAPEUTYCZNE WARSZTATY RELAKSACYJNE
DLA DZIECI PN. „CZAS NA RELAKS”

1) Grupa wiekowa:
Oferta skierowana jest do dwóch grup wiekowych: 7-9 lat i 10-13lat.

2) Dla kogo:
Warsztaty skierowane są do dzieci które chcą rozwijać swoje zdolności radzenia sobie ze stresem, a także u których obserwuje się: złe samopoczucie, obniżony nastrój, skłonność do odczuwania nadmiarowego smutku, złości, frustracji, samotności, lęku, braku poczucia bezpieczeństwa, niską samoocenę, brak wiary w siebie, szybką męczliwość, przebodźcowanie, trudności w skupieniu uwagi, brak motywacji do działania, zaburzenia snu (bezsenność, nadmierna senność, brak poczucia odpoczynku w trakcie snu), natłok myśli, wycofywanie się z kontaktów rówieśniczych, pogorszenie wyników w nauce, skłonność do konfliktów i agresji.

3) Dlaczego warto zapisać dziecko na warsztaty relaksacyjne?
– relaksacja zapobiega stanom lękowym i depresyjnym u dzieci,
– zmniejsza napięcie mięśniowe i psychiczne,
– poprawia samopoczucie,
– wpływa korzystnie na dobry sen,
– przeciwdziała zmęczeniu,
– uspokaja natłok myśli,
– służy szybkiej regeneracji psychicznej u dziecka
– wyrabia pozytywne nawyki, które dziecko wykorzysta w przyszłości

4) Tematyka zajęć:

I spotkanie „Drzewo” – cel: integracja uczestników, budowanie poczucia bezpieczeństwa na zajęciach, ćwiczenia stymulujące wyobraźnię oraz proces twórczy, redukcja napięć psychofizycznych, wspomaganie rozwoju koordynacji ruchowej.

II spotkanie „ Krzesło” – cel: ćwiczenia stymulujące wyobraźnię, redukcja napięć psychofizycznych, doświadczenie akceptacji sytuacji trudnych i uciążliwych, odprężenie
i wzmocnienie.

III spotkanie „Bazgrownik” – cel: ćwiczenia stymulujące wyobraźnię, porządkowanie zgromadzonych emocji i doznań, doskonalenie nazywania odczuwanych emocji oraz redukcja napięć psychofizycznych.

IV spotkanie „Bombonierka” – cel: ćwiczenia stymulujące wyobraźnię, zmysły, redukcja napięć psychofizycznych, porządkowanie zgromadzonych emocji i doznań.

V spotkanie „ Gąbka” – cel: ćwiczenia stymulujące wyobraźnię, redukcja napięć psychofizycznych, doświadczanie swojej indywidualności, ćwiczenia ekspresji emocji.

VI spotkanie „Walizka” – cel: redukcja napięć psychofizycznych, świadome posługiwanie się ciałem i umysłem, stymulacji wyobraźni i procesów twórczych, podsumowanie cyklu spotkań.

5) Metody pracy:
Na warsztacie będziemy pracować metodą arteterapii, zostaną wykorzystane także elementy wizualizacji oraz pracy nad oddechem.

6) Częstotliwość i długość trwania spotkań:

 • Warsztat odbywać się będzie w małych grupach, raz w tygodniu, w soboty.
 • Zajęcia obejmują 6 spotkań warsztatowych dla dzieci i 2 spotkania dla rodziców.
 • Konsultacja wstępna z rodzicem/rodzicami i dzieckiem (ustalane indywidualnie) ma na celu zebranie informacji o dziecku, jego trudnościach i funkcjonowaniu, a także zapoznanie dziecka z miejscem i prowadzącym.
 • Konsultacja końcowa z rodzicem/rodzicami, ma na celu podsumowanie pracy dziecka na zajęciach.

7) Termin warsztatów:

 • Planowane rozpoczęcie warsztatów – kwiecień 2023 (soboty).
 • Zapisy od 22.03.2023 pod nr telefonu: 572 940 380.
 • Warunkiem rozpoczęcia warsztatów jest zebranie min. 5 uczestników.

8) Miejsce warsztatów:

 • Gabinet Psychoterapii Natalia Prostak-Sobolewska,
 • ul. Grunwaldzka 34A, 43-600 Jaworzno (Centrum, budynek koło Sądu Rejonowego w Jaworznie, 1 piętro)

9) Koszt warsztatów:

 • Konsultacja z rodzicem i dzieckiem przed rozpoczęciem warsztatów – 60 min – koszt 100zł, płatne gotówką na spotkaniu lub przelewem dzień przed spotkaniem;
 • Konsultacja z rodzicem po warsztatach – 60 min – koszt 130 zł, płatne gotówką na spotkaniu lub przelewem dzień przed spotkaniem;
 • Cena za jedno spotkanie warsztatowe dla dzieci – 60 min – 70 zł, płatne przelewem najpóźniej dzień przed warsztatem (W tytule imię i nazwisko, tytuł warsztatów)

10) Prowadząca warsztat: mgr Wioletta Wójcicka – pedagog, arteterapeuta, socjoterapeuta

11) Informacje dodatkowe:

 • Na zajęciach obowiązuje wygodny strój i jeśli będzie taka konieczność buty na zmianę. Prosimy o punktualne przywożenie i odbieranie dziecka z zajęć.
 • W przypadku nieobecności dziecka na zajęciach, opłata za spotkanie nie będzie zwracana.
 • Ważne jest, aby dziecko uczestniczyło we wszystkich spotkaniach, bowiem regularna obecność pozwala na zintegrowanie się dziecka z grupą, systematyczne ćwiczenie umiejętności relaksacyjnych w poczuciu bezpieczeństwa i stabilizacji, większe szanse na wypracowanie zamierzonych efektów pracy i trwalszych skutków.
 • W sytuacjach nagłych prosimy o informowanie o przewidywanej nieobecności.

Zapisy i informacje szczegółowe: 572 940 380

 

Zespół Gabinetu Psychoterapii się powiększa


Miło mi poinformować, iż Gabinet Psychoterapii Natalia Prostak-Sobolewska powiększa zespół specjalistów i poszerza zakres oferowanych usług. Z wielką przyjemnością witamy Panią Wiolettę Wójcicką – pedagoga, socjoterapeutę, arteterapeutę, która oferuje swoje usługi dzieciom, młodzieży i rodzicom, a także polecamy już współpracującą z nami Panią Joannę Beker – psychologa, psychoterapeutę, psychodramatystę, trenera pomocniczego Treningu Zastępowania Agresji, która oferuje swą pomoc dorosłym, dzieciom i młodzieży. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi specjalistami (zespół) i skorzystania z ich usług (komu pomagamy).

Konferencja Naukowa
„Zdrowie p
sychiczne w czasach pandemii”


W dniach 15-17.01.2021 odbyła się Konferencja Naukowa „Zdrowie psychiczne w czasach pandemii”, zorganizowana przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej Wydział Psychologii i Pedagogiki w Lublinie i Studenckie Koło Naukowe „Adesse” w trybie online. W trakcie konferencji prezentowane były wyniki badań związane z tematem wpływu pandemii na stan psychofizyczny młodych ludzi, korzystnych i niekorzystnych strategii radzenia sobie z lękiem, samotnością, niepewnością, ograniczeniami, dezorganizacją życia w czasie pandemii, funkcjonowania młodych ludzi w systemie zdalnego nauczania, mechanizmów działania przekonań paranoicznych i wiary w teorie spiskowe a stosowania się do zaleceń epidemiologicznych, wprowadzających wyraźny podział w społeczeństwie, dostępnych możliwości pomocy psychologiczno-psychiatrycznej, wpływu sytuacji pandemii na funkcjonowanie i warunki pracy psychoterapeutów różnych modalności, w tym w prowadzeniu pracy w systemie on-line. Badania były prezentowane przez pracowników akademickich Instytutu Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Natalia_Prostak_Sobolewska

VIII Sympozjum Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowie.


W dniach 15-16 września 2018 Gabinet Psychoterapii Natalia Prostak – Sobolewska wziął udział w VIII Sympozjum Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowie. W trakcie Sympozjum przedstawiciele oddziałów Towarzystwa prezentowali swoją pracę z różnych obszarów psychoterapii, co stało się okazją do wymiany doświadczeń, dzielenia się wiedzą i próby szukania odpowiedzi na trudności w praktyce terapeutycznej. Szczególnym gościem Sympozjum był prof. Stephan Doering z Katedry Psychoanalizy i Psychoterapii Uniwersytetu Medycznego w Wiedniu, psychiatra i psychoterapeuta psychodynamiczny, Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Psychoterapii Skoncentrowanej na Przeniesieniu.Bogaty i ciekawy program przyciągnął licznych kolegów i koleżanki po fachu. Więcej info: www.ptppd.pl.

IMG_20180915_104854IMG_20180916_130120

Harmonogram Sympozjum 2018jpgEPSON MFP image

 

Międzynarodowa Konferencja Naukowa
„Znękany świat – jak psychoterapia może nam pomóc? Nadzieje i iluzje”
w Pałacu i Folwarku Łochów.


W dniach 30.08-1.09.2018 Gabinet Psychoterapii Natalia Prostak – Sobolewska wziął udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Znękany świat – jak psychoterapia może nam pomóc? Nadzieje i iluzje” w Pałacu i Folwarku Łochów. Konferencja została zorganizowana przez Laboratorium Psychoedukacji z okazji swojego 40-lecia. Bogaty i znakomity program wykładów dotyczących psychoterapii różnych zaburzeń psychicznych, wyników badań z zakresu aktualnych problemów psychicznych i społecznych oraz roli psychoterapii i psychoterapeutów we współczesnym świecie, zaprezentowany przez wybitnych psychoterapeutów i badaczy z kraju i zza granicy, został wzbogacony przez liczne dodatkowe atrakcje m.in. warsztaty, koncerty, filmy, biegi transowe. Więcej informacji na stronie: www.40lps.pl.

LPSprelegenci

EPSON MFP image20180901_100929

 

Warsztaty rozwoju kompetencji wychowawczych dla rodziców zastępczych w ramach programu „Wsparcie na starcie”.


W dniach 25-26.08.2018 w Ustroniu Gabinet Psychoterapii Natalia Prostak-Sobolewska przeprowadził warsztaty rozwoju kompetencji wychowawczych dla rodziców zastępczych w ramach programu „Wsparcie na starcie”. W ramach warsztatów poruszono tematy: komunikacja w rodzinie, asertywność, radzenie sobie z emocjami i stresem, wsparcie, wyznaczanie granic, zasady stosowania pochwał i konsekwencji.

 

I Konferencja Wielkopolskiego Oddziału PTPPd
„Nieświadomość w pracy psychoterapeuty psychodynamicznego”


W dniu 25 marca 2018r. w Poznaniu, Gabinet Psychoterapii Natalia Prostak – Sobolewska wziął udział w I Konferencji Wielkopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej pn. „Nieświadomość w pracy psychoterapeuty psychodynamicznego”. Konferencja odbyła się w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Collegium Historicum Novum. Jej celem było przedstawienie różnorodnych obszarów psychopatologii, w których praca psychoterapeuty na materiale nieświadomym jest kluczowa i stanowi jeden z filarów oddziaływań terapeutycznych. Ponadto celem było przedstawienie najnowszych badań dotyczących wzorców relacyjnych u pacjentów z osobowością neurotyczną i borderline oraz podzielenie się doświadczeniem i warsztatem pracy terapeutów psychodynamicznych, pracujących z różnymi zaburzeniami i chorobami psychicznymi. Wśród prelegentów wystąpili: mgr Janusz Kitrasiewicz; prof. dr hab. Lidia Cierpiałkowska; dr Katarzyna Poniatowska- Leszczyńska; dr hab. Emilia Soroko. Zajęcia warsztatowe były prowadzone przez psychoterapeutów z wielkopolskiego środowiska psychodynamicznego: Anna Bodnar-Czapiewska, Justyna Cejrowska, Karolina Halemba, Agnieszka Izdebska, Magdalena Jakubik, Anna Kaczmarska- Pająk, Magdalena Przystańska, Katarzyna Właśniak, Wojciech Busiel.

20180325_095706 plakat konferencja poznań2018

20180325_113314 20180325_141128

 

Warsztaty rozwoju osobistego

dla osób bezrobotnych 50+


Gabinet Psychoterapii Natalia Prostak – Sobolewska we współpracy z Centrum Medycznym Marmedicam i Urzędem Pracy w Jaworznie, od 28.02.2018 rozpoczął warsztaty rozwoju osobistego dla bezrobotnych po 50r.ż., w ramach „Paktu zatrudnieniowego na rzecz aktywizacji osób bezrobotnych 50+”. W ramach warsztatów uczestnicy będą pracować nad lepszym poznaniem siebie, zwiększeniem świadomości własnych zasobów, wzmocnieniem poczucia własnej wartości oraz rozwinięciem wiedzy, umiejętności i strategii zwiększających szansę podjęcia pracy zawodowej.

 

Trening komunikacji i asertywności

„UWAŻAM, OCZEKUJĘ, POTRZEBUJĘ…”


Serdecznie zapraszam na warsztaty „Uważam, oczekuję, potrzebuję…”, które odbywać się będą w Centrum Medycznym MarMedicam, przy ul. Nadbrzeżna 12 w Jaworznie (Długoszyn).

Prawidłowa komunikacja oraz asertywność to dziś bardzo potrzebne umiejętności we wszystkich obszarach życia. Trening „Uważam, oczekuję, potrzebuję….” przeznaczony jest zatem dla osób, które chcą rozwinąć swoje umiejętności w zakresie skutecznego porozumiewania się, wyrażania własnego zdania, emocji, potrzeb i postaw w sposób nienaruszający praw i granic swoich i innych osób oraz radzenia sobie z krytyką, pochwałą, odmową bez poczucia winy i wstydu.

Tematyka:

    • Komunikacja werbalna i niewerbalna;
    • Zasady prawidłowej komunikacji;
    • Błędy komunikacyjne;
    • Autodiagnoza zdolności komunikacyjnych;
    • Metody skutecznego słuchania;
    • Zasady komunikacji asertywnej;
    • Różnicowanie zachowań asertywnych, agresywnych i uległych;
    • Autodiagnoza zdolności asertywnych;
    • Techniki asertywne;
    • Techniki radzenia sobie z krytyką, pochwałą, odmawianiem.

Dzięki udziałowi w warsztatach masz szansę:

    • wzmocnić poczucie własnej wartości i pewności siebie;
    • rozwinąć umiejętności skutecznego porozumiewania się;
    • rozwinąć umiejętności asertywne;
    • sprawić, by relacje z innymi ludźmi były bardziej satysfakcjonujące;
    • zwiększyć poczucie wpływu na swoje życie.

Metody pracy:

    • praca indywidualna, w parach i w grupie;
    • psychozabawy;
    • zabawy aktywizujące;
    • kwestionariusze;
    • scenki sytuacyjne;
    • burza mózgów;
    • psychoedukacja.

Warsztaty:

    • skierowane są do osób dorosłych;
    • składają się z 6 spotkań;
    • odbywać się będą w Centrum Medycznym MarMedicam, raz w tygodniu po 2h;
    • prowadzone są w grupach od 6 do 10 osób;
    • mają charakter otwarty (można dołączyć w dowolnej chwili);
    • cena: 160zł za 1 warsztat;
    • rozpoczną się po zebraniu minimalnej liczby osób chętnych.

 

Warsztaty profilaktyki wypalenia zawodowego

„ZANIM SIĘ WYPALISZ”


Serdecznie zapraszam na warsztaty „Zanim się wypalisz”, które odbywać się będą w Centrum Medycznym MarMedicam, przy ul. Nadbrzeżna 12 w Jaworznie (Długoszyn).

Warsztaty „Zanim się wypalisz” przeznaczone są dla osób chcących ochronić się przed wypaleniem zawodowym lub u których obecne są już objawy syndromu wypalenia zawodowego. Co to znaczy? To znaczy, że jeśli czujesz, iż twoja praca przestała sprawiać Ci przyjemność, a Ty czujesz się wyczerpany i sfrustrowany, do pracy idziesz ze ściśniętym żołądkiem, popełniasz coraz więcej błędów, zacząłeś się spóźniać, masz dolegliwości fizyczne (np. bóle głowy, problemy z żołądkiem, wrzody, nadciśnienie, problemy ze snem), pracujesz po godzinach, a do domu przenosisz problemy z pracy i nie potrafisz się od nich odciąć, to te warsztaty są dla Ciebie.

Tematyka:

    • Wypalenie zawodowe- przyczyny, objawy, fazy i skutki;
    • Autodiagnoza pod kątem wypalenia zawodowego;
    • Czynniki sprzyjające i chroniące przed wypaleniem zawodowym;
    • Metody przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu;
    • Emocje i stres- charakterystyka, funkcje, wpływ;
    • Autodiagnoza źródeł stresu;
    • Wpływ osobowości na radzenie sobie ze stresem;
    • Techniki radzenia sobie z trudnymi emocjami i ze stresem- techniki szybkiego relaksu;
    • Techniki radzenia sobie z trudnymi emocjami i ze stresem– długoterminowe;
    • Profilaktyka stresu;
    • Zasady skutecznego zarządzania czasem i własną aktywnością.

Dzięki udziałowi w warsztatach masz szansę:

    • zwiększyć samoświadomość w temacie wypalenia zawodowego;
    • nabyć zdolność rozpoznawania u siebie i innych symptomów wypalenia zawodowego;
    • rozwinąć umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami;
    • rozwinąć umiejętności zarządzania czasem i własną aktywnością;
    • zwiększyć zdolności zapobiegania rozwojowi syndromu wypalenia zawodowego;
    • wzmocnić siebie, poprawić swoją wydajność i satysfakcję zawodową, zapobiegać problemom zdrowotnych o
    • podłożu stresowym i zwiększyć zadowolenie z życia.

Metody pracy:

    • praca indywidualna, w parach i w grupie;
    • psychozabawy;
    • techniki relaksacyjne, oddechowe;
    • wizualizacje i afirmacje;
    • praca z ciałem;
    • kwestionariusze;
    • burza mózgów;
    • psychoedukacja.

Warsztaty:

    • skierowane są do osób dorosłych;
    • składają się z 6 spotkań (raz w tygodniu po 2h) lub 2 spotkań (2dni szkoleniowe po 6h);
    • odbywać się będą w Centrum Medycznym MarMedicam;
    • prowadzone są w grupach od 6 do 10 osób;
    • cena: 160zł za 1 warsztat;
    • rozpoczną się po zebraniu minimalnej liczby osób chętnych.

 

Grupa rozwoju osobistego

„CZAS NA POZYTYWNĄ ZMIANĘ”


Trwa nabór do grupy rozwoju osobistego „Czas na pozytywną zmianę”, której spotkania będą odbywać się w Centrum Medycznym MarMedicam, przy ul. Nadbrzeżna 12 w Jaworznie (Długoszyn), we wtorki od 16.00 do 18.00.

Grupa rozwoju osobistego to doświadczenie, którego celem jest samorozwój, wzmocnienie poczucia własnej wartości i podniesienie satysfakcji z życia. Ten rodzaj warsztatów ma dłuższą formę, gdyż pracuje się tu bardziej kompleksowo. Rozpoczynamy od podróży w głąb siebie, poznając własne zalety, wady, umiejętności, wartości, pragnienia i potrzeby. Następnie pracujemy nad rozwojem umiejętności komunikacyjnych, asertywnych oraz radzenia sobie ze stresem. A kończymy zintegrowaniem pozyskanej wiedzy i umiejętności, by zyskać większą pewność siebie i poczucie wewnętrznej siły.

Tematyka:

    • Samopoznanie;
    • Poczucie własnej wartości;
    • Własne potrzeby i zasoby;
    • Poczucie bezpieczeństwa;
    • Emocje, stres i strategie radzenia sobie z nimi;
    • Komunikacja interpersonalna;
    • Asertywność.

Dzięki udziałowi w warsztatach masz szansę:

    • wzmocnić poczucie własnej wartości i rozwinąć pozytywny wizerunek siebie;
    • lepiej poznać siebie i zwiększyć świadomość własnych zasobów: wiedzy, umiejętności, zalet, potrzeb i pragnień, systemu wartości i systemu wsparcia;
    • zwiększyć świadomość własnych stanów emocjonalnych i rozwinąć umiejętności ich konstruktywnego wyrażania;
    • rozwinąć umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami;
    • rozwinąć umiejętności skutecznej komunikacji z ludźmi;
    • rozwinąć umiejętności asertywne;
    • zwiększyć poczucie wpływu na swoje życie i wzrostu zadowolenia z niego.

Metody pracy:

    • praca indywidualna, w parach i w grupie;
    • psychozabawy;
    • zabawy aktywizujące;
    • techniki relaksacyjne, oddechowe,
    • wizualizacje;
    • kwestionariusze;
    • scenki sytuacyjne;
    • burza mózgów;
    • psychoedukacja;

Warsztaty:

    • skierowane są do osób dorosłych;
    • składają się z 14 spotkań;
    • odbywać się będą w Centrum Medycznym MarMedicam, raz w tygodniu – we wtorki od 16.00 do 18.00 (2h);
    • prowadzone są w grupach od 6 do10osób;
    • cena: 140zł za 1 warsztat;
    • po 3 spotkaniu grupa ma charakter zamknięty (nie są przyjmowane już nowe osoby);
    • rozpoczną się po zebraniu minimalnej liczby osób chętnych.

 

Konferencja „Myśli suicydalne, próby samobójcze”


W dniu 24 października 2017r, w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku – Białej, Gabinet Psychoterapii Natalia Prostak – Sobolewska, wziął udział w naukowo-metodycznej Konferencji pn. „Myśli suicydalne, próby samobójcze”, zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis. Jej celem było poszerzenie wiedzy z: dynamiki występowania myśli samobójczych i prób suicydalnych; obszaru działań postwencyjnych i wzmacniania zdrowia psychicznego. Wśród prelegentów wystąpili: p. Barbara Daniel; p. Bożena Bucka, dr n. med. Ireneusz Jelonek, p. Wioleta Baraniak, Ewa Kustwan-Mróz. Konferencja została zorganizowana w ramach Śląskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2013 – 2020.

logo_metis

 

VII Konferencja PTPPd
„Psychodynamiczne leczenie zaburzeń u pacjentów z neurotyczną organizacją osobowości”


W dniach 16-17 września 2017r, w Krakowie Gabinet Psychoterapii Natalia Prostak – Sobolewska wziął udział w VII Konferencji Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Jej celem było zapoznanie uczestników z rozumieniem teoretycznym i wynikającą z niego metodą leczenia pacjentów z neurotyczną strukturą osobowości. Wiedza oparta była o wieloletnie doświadczenie pracy klinicznej i badawczej prof. Otto Kernberga i jego współpracowników z Instytutu Zaburzeń Osobowości oraz z Weill College of Medicine na Uniwersytecie Cornell (USA). Głównymi prelegentami konferencji byli goście ze Stanów Zjednoczonych: prof. Otto Kernberg i prof. Eve Caligor.

plakat-polska-konferencja-2017-internet okladka-Kernberk-neurotycy

 

„Świat bez przemocy” – program profilaktyczny w MBP w Jaworznie.


 

Gabinet Psychoterapii Natalia Prostak – Sobolewska przyłącza się do kolejnej akcji profilaktycznej, zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaworznie, której celem jest przeciwdziałanie przemocy. 29.11.2016 zostaną przeprowadzone zajęcia profilaktyczne dla dzieci pn. „Cyberprzemoc – bezpieczeństwo w sieci”.

 

„Dokonywać wartościowych wyborów” – program profilaktyczny w MBP w Jaworznie.


 

Już od września 2016 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie, rozpoczyna się realizacja programu edukacyjnego pn. „Dokonywać wartościowych wyborów”, skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którego celem jest przeciwdziałanie uzależnieniom wśród młodych ludzi. Gabinet Psychoterapii Natalia Prostak – Sobolewska, również przyłącza się do akcji profilaktycznej.
W ramach działań Gabinetu Psychoterapii zostaną przeprowadzone zajęcia profilaktyczne:
13.10.2016 – „Eksperyment: Papieros pod lupą”;
19.10.2016 – „Dopalacze – Wypalacze – Próbujesz – Ryzykujesz”;
10.11.2016 – „Energetyki – czy to dobry sposób na doładowanie?”

 

Ogólnopolska akcja psychoedukacyjna
„RE:AKCJA W DEPRESJI” – 23.02.16-23.03.16


 

plakaty-1plakaty-2

Gabinet Psychoterapii Natalia Prostak w Jaworznie serdecznie zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji psychoedukacyjnej „RE:akcja w depresji”, która w okresie od 23 lutego 2016 do 23 marca 2016, będzie prowadzona również w Jaworznie.

W ramach akcji będzie prowadzony cykl wykładów i spotkań warsztatowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie oraz w Teatrze Sztuk w Jaworznie, a także pojawią się artykuły psychoedukacyjne poświęcone depresji oraz bezpłatne konsultacje psychoterapeutyczne. Inauguracja przypada na 23 lutego 2016r., czyli na Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Serdecznie zapraszam 2.03.2016r. o godz. 17.10 na wykład „Kiedy żal i smutek nie przemija – czyli depresja czy jeszcze żałoba”, jaki poprowadzę podczas tej akcji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie.

Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej depresji, edukacja w zakresie objawów i sposobów jej leczenia. Ponadto z powodu wciąż żywych stereotypów na temat korzystania z pomocy psychoterapeuty i psychiatry oraz faktu, iż wiele potrzebujących osób nie zgłasza się po pomoc i skazuje na cierpienie w samotności, powyższa akcja, ma również na celu to zmienić i zachęcić do korzystania z profesjonalnej pomocy.

Inicjatorem i organizatorem na terenie Jaworzna jest Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii „SELF”, do którego przyłączyli się partnerzy, tj. Teatr Sztuk w Jaworznie, Pełnomocnik Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych p. Maria Materla, Gabinet Psychoterapii Natalia Prostak w Jaworznie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Jaworznie, Kancelaria Prawna Katarzyna Martyka w Jaworznie.

Poniżej załączam harmonogram zajęć i wykład wprowadzający do wykładu „Kiedy smutek i żal nie przemija – czy to depresja czy jeszcze żałoba”.

Harmonogram zajęć w Teatrze Sztuk

Harmonogram zajęć w Miejskiej Biblotece Publicznej

Artykuł – Kiedy smutek nie przemija – czyli czy już depresja czy jeszcze żałoba

 

Z dniem 1.12.2015 Gabinet Psychoterapii został przeniesiony na ul. Grunwaldzka 34A, 43-600 Jaworzno – Centrum.


 

Serdecznie zapraszam do udziału w cyklu warsztatów rozwojowych pn. „ABC dobrego związku”.

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich małżeństw i par, zainteresowanych poszerzaniem wiedzy i umiejętności z zakresu komunikacji, rozwiązywania konfliktów i wzmacniania więzi partnerskiej, czyli rozwojem swojego związku. Związek, to nieustanna sztuka kompromisu, którą należy doskonalić, aby związek rozwijał się, dojrzewał, dawał satysfakcję obu partnerom.

plakat pary-page-001a

Warsztaty zorganizowane są przez pedagoga Katarzynę Kotulską, pedagoga Grzegorza Kompert (Gabinet Profilaktyki i Terapii Więź) oraz psychologa, psychoterapeutę Natalię Prostak (Gabinet Psychoterapii w Jaworznie), a odbędą się w siedzibie Gabinetu Więź, w Jaworznie, przy ul. Kolejarzy 81/611 (6 piętro).

Poszczególne moduły będą się odbywać w następujących terminach:

• I moduł „Poznajmy się bliżej” – 04.07.15, g. 16.00 – 18.30

W trakcie tego spotkania poza wprowadzeniem do warsztatów, zebraniem oczekiwań uczestników i ustaleniu zasad spotkań, przede wszystkim lepiej się poznamy. To pozwoli nam wspólnie pracować podczas kolejnych zajęć. Jednocześnie w ramach tego modułu nauczymy się wstępnie, czym jest komunikacja oraz jakie ma znaczenie w relacji między partnerami.

• II moduł „Słuchać a słyszeć – czyli zasady skutecznej komunikacji” – 11.07.15, g. 16.00 – 18.30

W trakcie tego modułu zapoznamy się bliżej z tematem poziomów komunikacji, barier komunikacyjnych oraz komunikatów werbalnych i niewerbalnych sprzyjających prawidłowej i skutecznej komunikacji.

• III moduł „Bycie we dwoje – sztuka kompromisu” – 18.07.15, g. 16.00 – 18.30

W ramach tego spotkania będziemy uczyć się asertywnej komunikacji i zachowań, rozeznawania zachowań agresywnych i uległych, wynikających z nich konsekwencji oraz innych konstruktywnych strategii rozwiązywania konfliktów.

• IV moduł „Związek – wybuchowa mieszanka dwóch osobowości” – 25.07.15, g. 16.00 – 18.30

W ramach tego modułu omówimy różnice płciowe, wynikające z biologii i procesu socjalizacji. Przyjrzymy się temu, co różni partnerów, w sposobie myślenia, przeżywania, reagowania, jako sposób na lepsze wzajemne zrozumienie się.

Zajęcia będą prowadzone w małych maks. 10-osobowych grupach (5par), w formie mini-wykładów, ćwiczeń w grupach i parach oraz zabaw edukacyjno – rozwojowych. Na koniec każdego spotkania rozdane zostaną materiały edukacyjne z przeprowadzonych zajęć.

Każdy moduł kosztuje 100zł od pary. Zgłoszenia prosimy kierować pod numer: 537-199-546 (Katarzyna Kotulska); 730-009-616 (Grzegorz Kompert), 508-204-734 (Natalia Prostak). Płatności można dokonać najpóźniej do dnia realizacji danego warsztatu.